Çam Balı Üretim Dönemi Öncesi Toplantı Gerçekleştirildi

Muğla’da Çam Balı üretiminin arttırılması ve özellikle konaklamada yaşanılan sorunlara çözüm bulunabilmesi amacıyla Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde toplantı gerçekleştirildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Çam Balı üretiminin arttırılması, geçmiş yıllarda yaşanılan sorunlar ve bu yıl özellikle yayla sezonunda verimde meydana gelen düşüşler sebebiyle arıcıların çam bölgelerine yoğun taleplerinin olacağı öngörüsüyle yapılması gereken çalışmalar görüşüldü. Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik başkanlığında yapılan toplantıya Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici ile TAB-MAYBİR (Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği) Başkanı Ziya Şahin katıldı.

Ülke genelinde çiçek balı üretiminde düşüşün ardından Çam Balı üretimini arttırma çalışmaları kapsamında Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıda, kamu kurum temsilcileri ile sivil toplum temsilcileri bir araya geldi. 27 Temmuz Çarşamba günü Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan toplantıda orman teşkilatı, tarım teşkilatı ve arı üretici birliği temsilcileri yapılacak çalışmaları masaya yatırdı. Toplantı sonunda çam balı üretimi konusunda basralı alanlarının, orman yollarının ve su kaynaklarının arttırılması konularında görüş birliğine varıldı.